BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie baltarusus

Skaitydama satyrą naujajame IQ numeryje, užkliuvau už keleto sakinių apie baltarusus:

Gyvena jie toje savo katastrofoje ir per daug nesiskundžia. Priprato. Pasakas seka - ir maži, ir seni, ir opozicionieriai, ir pats pačiausias ūsuotas šaunuolis - tas tai nepralenkiamas - gali pasekti tokių basnių apie pieno upes ir nerūdijančius traktorius, kad kokiam mūsų tapšniui tektų slėptis po pernykščiais lapais.

Aišku galima prisikabinti prie rašymo stiliaus (vietomis jaučiasi, kad ironija ir visas mandrumas taip išspausti patys iš savęs, kad net varva), bet tai juk satyra, tegu. Pats straipsnis iš esmės ne apie mūsų kaimynus gudus (arba belarusus, kaip jie ironiškai vadinami), bet va taip vaizdžiai paminimi ir jie.

Perskaičiau ir pagalvojau - taigi rimtai. Jau ilgokai dirbu pardavimo srityje ir teko ne kartą ir ne du pabendrauti su baltarusais (man juos įvardinti taip labiau patinka). Ar tai prekę pasiūlant, ar Tax Free pildant. Ir nė karto negirdėjau juos besiskundžiant. Dažnai pamini, kaip žmonėms sunku gyventi, kaip Minkse siaučia manjakai ir prievartaujamos mergaitės klubuose, kaip reikia pastoviai važinėti į kaimynines šalis pirkti drabužių, batų ir žaislų vaikams, nes pas juos siaubingai viskas brangu ir nekokybiška, bet visą tai kalbėdami jie pastoviai šypsosi. Lyg nenorėtų, kad besiklausantis pašalietis pagalvotų, kad jiems blogai.

Žinot, kolega, blogai pas mus, liaudis dantis nuo grindų rankioja, bet mylim mes savo šalį, mylim. Ir prezidentą mylim!

Kas dėl prezidento - prieš kelias denas paklausiau vienos gudietės, kokia dabar vidinė atmosfera šalyje, kaip žmonės jaučiasi po rinkimų. Šiaip tik, tarp kitko. Numykė kažką atsakančiai, nusišypsojo ir pakeitė temą. O aš tik norėjau parodyti beveik nuoširdžią kaimynišką užuojautą :}

Nežinau, kaip visą tai įvardinti. Patriotizmas? O gal greičiau idiotizmas? Mūsiškiai verkia ir bėga, verkia ir bėga. O šitie nevykę kaimynai verkia ir sėdi, verkia ir sėdi. Arba kartą per metus (taupo visą laiką tikriausiai) išsiruošia į kelionę šturmuoti baltiškų prekybos centrų. Na, tegu, mums nuo to tik geriau, kai pagalvoji.

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras to “Apie baltarusus”

  1.   Karolis
    Vasaris 8th, 2011 | 11:32

    Tai, kad jų niekas neįsileidžia, kas jiems belieka. Tai ir sėdi, kur daugiau dingsi.

Rašyk komentarą