BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie pamiršimus

Aš visada pamirštu viską, kas yra svarbu. Tai lyg kokia įkyri liga, kurios niekaip neišeina atsikratyti (prilyginčiau gripui - kad ir kiek kovotum, nugalėjus vis tiek jautiesi kažkaip suknistai).  Pavyzdžiui vakar pamiršau, kad turiu konsultaciją universitete, bet prisiminiau, kad manęs laukia kava kitam miesto gale (čia irgi svarbus dalykas visgi, ne?). Niekaip negaliu įsiminti PIN kodų, telefono numerių (su skaičiais man aplamai nesiseka), draugų gimtadienių. Tada tenka galvoti kvailus pasiaiškinimus arba raudonuojant sveikinti vėliau su žodžiais “Nemanyk, kad pamiršau, tiesiog buvau labai užsiemusi..”. Taip pat jau esu pripratusi dažnai vėluoti į darbą, nes pastoviai pamirštu kada man laikas pasirodyti. Esu prakeikta ir ant durų rakinimo (niekada neprisiminsiu, pasukau raktą spynoje ar ne).

Užtat visada įsiminsiu kaip buvo apsirengusi mergina, sėdėjusi šalia manęs autobuse. Kur mačiau vienokį ar kitokį dalyką, kaip jis tiksliai atrodė ir kiek kainavo. Atsimenu visas batų ir drabužių parduotuvių pavadinimus ir nemirksėdama galėčiau išvardinti koks jų interjeras ir kur guli vienokia ar kitokia prekė. Ir dar daug krūvų visokių nereikšmių, kurios susiguli ir nepasimeta galvoje niekada.

Ir dabar pagalvojau - kaip būtų gerai, jeigu mes gebėtume užprogramuoti tam tikrus dalykus, kad jie užsimirštų akimirksniu ir negalėtų kamuoti. Aš su mielu noru norėčiau nebegalvoti apie jokias krizes, brangius šildymus, kylančias kainas, susiraukusius žmones autobusuose, nelemtą politiką ir atomines bombas. Pasilikčiau galvoje tik tą, kas tikrai gražu, pavyzdžiui kad ir tą manęs laukiančią kavą kitame miesto gale.

Šiuo tokiu praktiškai naujametiniu įrašu (pirmas šiais metais, dar galima kalbėti apie palinkėjimus) ir norėčiau visiems (ir sau tuo pačiu) palinkėti, kad išmoktume pamiršti viską, kas yra nemalonu. Gal taip ir atrasime būdą paversti naujus išaušusius metus pirmais gerais išaušusiais metais.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (4) to “Apie pamiršimus”

 1.   Karolis
  Sausis 11th, 2011 | 20:06

  Įdomiai tavo smegenai veikia. Aš kaip tik skaičius sugebu atsimint puikiai, bet su interjeru (imu tavo pavyzdį) labai prastai. Bent jau sutampa faktas apie svarius/nesvarbius dalykus.

 2.   garbanota
  Sausis 11th, 2011 | 20:45

  Mano smegenų veikimas tikriausiai yra pats geriausias moteriško veikimo pavyzdys.

 3. Birželis 27th, 2013 | 09:31

  Mes ne mažai laiko turime, bet daug jo prarandame. Gyvename ne trumpą gyvenima, bet padarome jį tokį. Mokantiems pasinaudoti, gyvenimas ilgas. Dažnai kažkam vis tarnaujame, tik nepriklausome sau. Prisimink kada tiksliai įvykdei savo užmojus, kiek dienų praėjo taip, kaip buvai numatęs, kada galėjai atsidėti sau, kada veidas buvo ramus, kada siela nedrebėjo, koks per tokį laiką padarytas darbas tikrai priklauso tau. O kiek nusineša paika linksmybė, godi aistra. Gyvenate vis ruošdamiesi gyventi ateityje, nepagalvodami apie būties trapumą. Visko bijote kaip mirtingi, visko trokštate kaip nemirtingi. O kas garantuoja ilgą gyvenimą? Kiek laiko skiriama apskaičiavimams, kiek laiko tykojama, kiek bijoma, kiek pataikaujama. Neleidžia atsikvėpti nei nelaimės, nei pasiekimai. Išblaškyta siela nepriima nieko aukštesnio. Reikia sunaudoti laiką taip, lyg kiekviena diena būtų paskutinė. Reikia mokėti gyventi, o ne užsibūti, reikia mokėti plaukioti, o ne būti ilgai blaškomam. Gyvenimą stengiamasi pertvarkyti jo pačio sąskaita. Veiklos metmenys nukeliami į tolybes, o juk svarbiausias nuostolis yra atidėliojimas: iš mūsų ištraukia kiekvieną dieną, žadėdamas ateiti, jis išplėšia dabartį. Didžiausia kliūtis - laukimas: jis priklauso nuo rytojaus ir žudo šiandieną. Jūs tvarkote tai, kas likimo rankose, atmesdami tai, kas jūsų pačių rankose. Ko laukiate? Visa kas ateis, yra neaišku, taigi gyvenkite tuojau pat. Tai ką dabar veikiame yra trumpa, ką veiksime - netikra, o ką jau nuveikėme - užtikrinta. Norėdami žinoti koks trumpas gyvenimas, pagalvokite kelinta jūsų dalis priklauso jums patiems.

 4. Vasaris 6th, 2014 | 01:19

  Žinoma, į saulių visada kreipiuosi dĻ l muzikos, kaip ir per pastarąjį kolekcijos pristatymą.

Rašyk komentarą