BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Blogerių karai arba na ko jie nepadalina?

Artūras Račas ir Andrius Užkalnis. Kiekvienam daugiau ar mažiau besidominčiam internetinėmis rašliavomis šie du vardai yra puikiai pažįstami. Vienas iš jų yra gerai žinomas žurnalistas Lietuvoje, kitas - atpažįstamas “išeivis” rašytojas iš Didžiosios Britanijos (šiuose žodžiuose tikrai jokio menkinimo vieno ar kito atvžilgiu nėra). Vienas rašo apie dienos aktualijas, o kitas vaizduoja visus ir viską, kas tik pasimaišo kelyje (man ypač patiko įrašas apie grybus, taip fainai įsipaišė tarp visų įrašų apie politiką, menką žurnalistiką ir aplamai neapykantą).

Asmeniškai aš niekada per daug nesigilindavau į jų veiklą (turiu vidinių problemų su lietuviška žurnalistika), bet pastaruoju metu netgi man ( tokiai visai nekišančiai nosies kur nereikia) jie abu užkliuvo. Tiesiog abu kartu. O viskas prasidėjo (man, ne jiems) nuo gan senokai parašyto, bet naujai atgaivinto Užkalnio įrašo apie šiuolaikinę jaunimo kartą. Verkšlenantys debilai, šiknavertė, auka, daužyti jiems per makaules - tai nėra baisiausia, ka yra parašęs Užkalnis, tuomet pagalvojau. Perskaičiau įrašą ir pamiršau. O prisiminiau tada, kada vieną vakarą aptikau vieno jauno blogerio pasisakymą apie būtent tą Užkalnio įrašą. Rašynys man tikrai patiko, vaikinukas driokstelėjo patį geriausią atsakymą, kokio tik gali būti vertas originalas, beeet kai po kurio laiko pamačiau šitą Račo komentarą bloge suklusau - ne  viskas čia iš tikro apie ipodų kartą sukasi. Vėliau sekė kelios citatos (vienas giriasi, o kitas juokiasi), dar vėliau keli pasibaksnojimai komentaruose.

Šviežiausia naujiena - Račui nepatiko Užkalnio nuomonė apie lietuviškąją žurnalistiką (su kuria aš beje sutikau). Negaliu nepacituoti esminio Račo argumento, kurio jis nepamiršta paminėti beveik kiekviename savo įraše, kuriame bent vienu žodžiu užsimenama apie A. Užkalnį: tačiau žmogus, savo gyvenime tikriausiai neparašęs nė vieno žurnalistinio teksto, ir kurio patirtis žurnalistikoje susiveda į Didžiosios Britanijos spaudos vertimų ir BBC monitoringo apžvalgų citavimą per Lietuvos radiją, neturėtų lipti ant statinės, skelbti pasaulio pabaigą ir paties taip pašiepiamu “ganytojišku” tonu mokyti tuos, kurie valgo duoną iš žurnalistikos. Skamba įtikinamai, tiesa? Bet kai pagalvoji, juk niekam nepaslaptis, kad Lietuvoje yra dvi sritys, iš kurių juokiasi visas pasaulis - politika ir žurnalistinis gyvenimas. Ant ko sukasi lietuviškoji žurnalistika? Ant delfio ir alfio, dviejų tikriausiausiai pačių debiliškiausių žiniasklaidos tinklapių. Manęs netgi 15 minučių ne taip erzina, bet na ką aš suprantu, tokia visa žurnalistinės duonos nevalganti :)

Pradžioje buvo tikrai įdomu. Netgi savotiškai faina, kad Lietuvoje atsiranda tokių, kurie neturi ką veikti ir vienas kito komentarus savo bloguose cituoja. Bet dabar, įvykiams gerokai įsibegėjus, kyla klausimas - ko jie nepadalina? Tie du suaugę daug gyvenime pasiekę vyrai, besielgiantys kaip vaikai? Taip tikriausiai ir nebesužinosiu, belieka sekti nūdieninius blogų įvykius ir toliau stebėtis.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (8) to “Blogerių karai arba na ko jie nepadalina?”

 1.   Andrius
  Lapkritis 20th, 2010 | 18:35

  gerai pirmiausia tai uzkalnis nera joks iseivijos rasytojas, zmones dirbantys ES nera iseiviai, tokais frazes galima taikyti tik nebent pokario laikotarpio emgirantams.

  Antra tarp Uzkalnio ir Raco yra sistas giliau, manau idealogijos skirtingi poziuriai. pats Uzkalnis yra totalus desiniu paziuriu meeltojas ir savo strp. radikaliai propaguoja toki poziuri, Racas viesiai yra pasakes kad jam priimtiniausias skandinavijos modelis, taigi jis yra kairiuju paziuriu. Galbut ir netiesiogiai bet pasamoniskai manau tai suveike sudaryti priespriesa

  Nors viskas prasidejo dar anksciau nei tu paminejai, kai uzkalnis viename interviu pasake kad lietuvoej nera geru zurnalsitu ir tokei kaip racas yra davatkos.

 2.   garbanota
  Lapkritis 20th, 2010 | 19:55

  kiek matau, pas mane ‘išeivis’ kabutėse.

 3.   Andrius
  Lapkritis 20th, 2010 | 20:05

  hm.. tarkim as surpatau jog tu cituoji ka nors kas sake kad jis iseivis…

 4. Lapkritis 23rd, 2010 | 22:48

  Pirmiausia, norėčiau sureaguoti į tą didelį “beeet”. Įrodymų, žinoma, jokių pateikti negaliu, tačiau apie tą “jauno blogerio” atsakymą A.Užkalniui, sužinojau netyčia. Nei jis su manimi tarėsi rašydamas, nei aš jį konsultavau. Žmogus sureagavo ir aš tuo labaiu džiaugiuosi, ne tai reiškia, kad jis turi nuomonę ir gali ją išreikšti. Jei tai bent šiek tiek susiję su auklėjimu - džiauguosi dvigubai, jei tik genai - tada tebūne:) Todėl sieti tą “jauno blogerio” įrašą su mano ir A.Užkalnio diskusijomis nereikėtų.

  Kalbant apie pastarąsias, drįsčiau nesutikti, kad žurnalistika Lietuvoje nusipelno tik juoko. Man atrodo, kad viskas priklauso nuo to, ką pasirenki: ar K.Krivicko, P.Galkontaitės laidas, ar, pavyzdžiui, “Valstybę” “IQ”, “Verslo klasę”, “Atgimimą”, kai kada - “Veidą”. Net jūsų minimuose “Delfi” ir alfa.lt taip pat yra ne vienas autorius, kurį galima būtų vadinti profesionalu.

  Būtent todėl A.Užkalnio apibendrinimai ir bandymas suniekinti tuos, kurie - jei kalbame apie žurnalistiką - yra net ne galva, o penkiomis už jį aukštesni, yra verti atsako. Ir paaiškinimų, kad santechnikas gali kritikuoti kitų santechnikų darbą klojant vamzdžius ar montuojant šildymo sistemą, bet dažniausiai nėra kompetentingas nuspręsti, ar architektas, pagal kurio brėžinius statytame name jis įrengė kanalizaciją, yra geras savo srities specialistas. Nebent jis pats būtų suprojektavęs namą kartu su kanalizacijos sistema ir tupyklomis.

  Tad iš tiesų mes su A.Užkalniu neturime ko dalintis - aš laikau save žurnalistu ir ginu save ir kitus sąžiningus žurnalistus nuo A.Užkalnio bandymo įteigti, kad visi turi būti santechnikais kaip jis. Man tai svarbu, nes tiek laiko praleidęs žiniasklaidoje, nelabai daugiau ką ir moku. Jei žiniasklaida taps tokia kaip A.Užkalnis, aš nebeturėsiu ką veikti.

 5.   garbanota
  Lapkritis 24th, 2010 | 09:06

  Visų pirma, man tikrai labai malonu, kad skyrėte mano įrašui dalelę savo brangaus laiko, prisipažinsiu, likau netgi nustebusi.
  Antra, neturėjau jokių intencijų sukelti minčių, kad Jūs pats inicijavote savo sūnaus įsikišimą į Užkalnio reikalus ir man tikrai jokių įrodymų tam nereikia. Jis čia buvo paminėtas tik dėl to, kad vėl atgaivino paminėtą Užkalnio įrašą ir sukėlė naujas diskusijas.
  Trečia, drįsčiau teigti, kad žiniasklaida jau tapo daug blogesnė, nei Užkalnis (aš nesakau, kad Užkalnis blogas) ir jokios “Valstybės” jos neišgelbės.

  Bet ne žiniasklaidos nuodėmės yra šio įrašo esmė.

  Aš, kaip jau sakiau kažkur, nieko neturiu prieš nei prieš Jus, nei prieš A.Užkalnį. Man jis netgi savotiškai patinka, nors kai kurie tai laiko mazochizmu. Jo žodžiuose galima rasti tikrai daug tiesos ir aš dažnai su jais sutinku, o čia jau yra nuomonės klausimas. Kaip Jūs sakėte - “tai reiškia, kad jis turi nuomonę ir gali ją išreikšti”. Nors turėjote galvoje ir ne Užkalnį, bet tai juk galima pritaikyti visiems.
  Ir bent jau aš nematau reikalo (ir čia yra mano nuomonė, labai geras žodis) kažką kažkur kažkam įteigti ar ginti, nes niekas Jūsų nepuola. Aš nemačiau nei vieno Užkalnio įrašo, kuris būtų adresuotas tiesiogiai Jums, ar kad jis Jus įžeidinėtų ar kaip nors kitaip drumstų Jūsų profesinę ramybę. Kiek man teko pastebėti, čia Jūsų veikla, ne jo.

  Vienaip ar kitaip, aš savo įrašu nenorėjau sukelti jokių diskusijų ar ginčų. O jei sukėliau, ką padarysi, ne pirmas kartas.

 6. Lapkritis 30th, 2010 | 13:17

  Suprantu, kad turite savo nuomonę ir tai puiku.

  Apie tai, kiek buvo Užkalnio įrašų, tiesiogiai susijusių su manimi, parašiau savo tinklaraštyje.

  Man pasirodė, kad A.Užkalnio tuose įrašuose vartojami mane ir kitus ne jo stiliumi rašančius žurnalistus apibūdinantys epitetai yra įžeidžiantys.

  Bet nieko tokio, jei manote kitaip. Laisvė rinktis yra geras dalykas.

  Beje, drįsiu pasakyti, kad pastabumo Jums tikrai šiek tiek trūksta:)

 7.   Andrius
  Gruodis 4th, 2010 | 17:23

  dristu pasakyti, kad jums dzentelmeniskumo siek tiek truksta pone Racai

 8. Gruodis 20th, 2010 | 01:59

  Drįstu pasakyti, kad moteris ne visada yra teisi vie dėl to, kad ji - moteris. Doesnt even makes sence

Rašyk komentarą