BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tautą per komentarus dienraščiuose pažinsi

Kaip ir kiekvienas iš mūsų (manau) aš skaitau lietuviškus tinklaraščius ir internetinius laikraščius dėl paprasčiausio elementaraus dalyko  - kad sužinoti savos valstybės ir pasaulio naujienas. Bet kažkada padariau klaidą ir permetusi kažkokį straipsnį, paspaudžiau nuorodą į komentarus ir.. pasibaisėjau. Galima pagalvoti, kad tuos komentarus rašo penkiamečiai, o ne suaugę žmonės (darau prielaidą, kad jie suaugę, nes penkiamečiai turi įdomesnių reikalų nei internetinių laikraščių skaitymas). Ir tikrai ne dėl to, kad iš pirmo žvilgsnio norisi pasakyti, kad tie komentarai pirmiausiai parašomi, o tik po to straipsnis perskaitomas (ar ne perskaitomas, kaip ir jokio skirtumo tuomet nebelieka), ar dėl to, kad prirašoma su krūvom gramatinių klaidų, ne. Man tiesiog atrodo, kad paprasčiausiai žmonės absoliučiai nebesigaudo niekur, apart savo kišenės, liaudį apėmė masinis idiotizmo sindromas (patys tokį ir išrado).

Štai keli šios dienos mano atrasti perliukai (patikėkit, ilgai ir giliai žvejoti neteko).

Iš dienraščio 15min.lt:

Straipsnis apie emigraciją.

lietuva ira blogai ji nesirupina zmoniu likimais.todel reik begti is lt.nes pati ji privercia mus ,bloga valstybe lt zmones nieko nelaukit nes bus da zbolgiau toj Cenzūra lietuvoj vaziuokit i usieni ten nors ir krize bet pragivent gali ,o lietuvoj Cenzūra net nepragiveni net ant maisto truksta ziauru bekit visi is lietuvos kuo greiciau .

Belieka pasidžiaugti, kad Dievo kol kas dar niekas nekaltina dėl “blogų žmonių likimų”.

Straipsnis apie Naujuosius metus ir būsimas blogas oro sąlygas.

Kodėl kyla kuro kainos? O kodėl pardavėjams kainą mažinti, jei vistiek nuperkam tiek pat ir už didesnę? Siūlau visiems jei tik turit galimybę ieškoti “savų” tiekėjų (manau suprantat apie ką aš) ir nesipilti absoliučiai JOKIOJE legalioje degalinėje tol, kol kaina nenukris bent 40ct nuo betkurios kuro rūšies litro. MES PATYS ĮTAKOJAM KAINĄ, todėl raginu visus prisidėti prie akcijos, nes panašu, kad su dabartinėmis tendencijomis greitai dažnam iš mūsų transportas taps prabanga, o tiems kam ji - pragyvenimo šaltinis - bankrotu.

Čia iš serijos “man nesvarbu apie ką straipsnis, aš skaityti nemoku, tik rašyti, todėl rašau tai, kas man patinka”.

Straipsnis apie Chodorkovskio bylą.

Kam stiprybes bandot linketi? Cirkas jei uz tokias miliardines vagystes 7 metus sedet tektu, cia tik vagyste irodyt gavosi o kad ju Jukos koki “cirka” 9X metais dare, su zmonem ir t.t., bande kremli paimt, o tada pasijoktumet, tai uz tai aplamai pakart reiketu! Jei tik is TV3 savo nuomone formuojat tai uzjauciu! USA jusu megstamoj uz tai ka net teko irodyt iki gyvos galvos sedetu jie, o cia tik 14 metu bendroj sumoj! O Abramoviciu tikrai ne durnas, nesokineja, moka ir tyli! Nebaigsiu tai sakyt, bet jus tikrai prazusyt su savo rusofobija, tai jokingai atrodot is sono, nevikeliai!

Taip jiems ir reikia buržujams svolačams.

taip ir reikia, is kur tas zmogelis jukos organizavo, reikia arba buti valdzioje arba mafijozu, kaip kitaip prieiti prie tokiu naftos kiekiu, dar mazai dave, o pas mus sako kontrabanda, jei kelis kanistrus baltarusisko dizelio sukombinuoji, ten bicelis vare nebe kanistrais, tokie pavagia ir nori buti ponais, o vargsai neturi ko valgyti, nes tokie Cenzūra viska susigriebia

O vargšai tupi prie savo televizorių ant kelių pražiotomis burnomis ir laukia, kol jiems kas nors ką nors į jas įdės.

dar mazai gavo amerikoj koki simta metu ysudytu patys gaidziai amerikosai sake kad teismas teisingas atskleide wikileaks tik viesai rekauja kad susidorojo putinas maladiec tas putinas uz savo salies gerove kovoja o ne uz tokius oligarchus kur zmones isnaudoja

manau kad tai mirties nuosprendis ir manau kad Chodarkovskis dabar tikrai galės iš Rusijos prisiteisti milijardus už žmogaus teisių pažeidimą

Straipsnis apie Rokiškyje įvykusią nelaimę.

..VIETINIAI NESNAUSKIT , DIEVAS PASIUNTE JUMS KALEDINE DOVANA, IMKIT KANISTRAS,BACKAS IR PIRMYN I TALAKA. KAI AUDRA ISVARTE MEDZIUS VALDZIA LEIDO ISVARTAS ISSIPJAUTI UZ DYKA, TAI CIA IRGI TURI LEISTI. O KALTU AISKU NEBUS , VISKAS IS VALSTYBES KISENES BUS PADENGTA.

Straipsnis apie teismus.

Kodel nepaklause sio pono kaip gaunasi kad skirtingos instancijos teismai skirtingus spranedimus vienus kitiems prieštaraujančius priiminėja, juk BK ar konstitucija kas metu nekaitaliojame, kodel leidžiama vilkinti bylas metu metus, ar ne tam kad pasakytum kad turiu 100 bylu bet pamirsti pamineti jog visas 100 nagrineju jau 5 metai? Tad zmones pagrystai gali jumis baisetis, dar ir tudel kad zudikai ar narkotiku prekeiviai paleidziami i laisve, kai tuo tarpu apsivogus mociute ikisama uz grotu ir tai ne gandai bet kas diena pateikiama informacija spaudoje… tad jei ir butu linco teismai tai pirma kabotu teisejai, bet ar del to galima teigti kad sugriutu visa valstybe, argi teisejai prarade visuomines pasitikejima yra laikomi valstybe?

reikia mirties bausmes ir prisiekusiuju teismo nes kitaip nera jokio teisingumo ir nebus

Ir taip aš daugiau nebeištvėriau.Komentarai nustelbia netgi kai kurių straipsnių idiotiškumą. Čia paskaičius kyla klausimas:

Mielieji, jūs ką kas dieną rūkot?

Štai tau ir Lietuva su savo “stipriai išvystyta ugdymo ir švietimo programa”.

Mano pasiūlymai :

1. Neskaitykit komentarų.

2. Nebeskaitykit lietuviškų dienraščių, tai labai blogas įprotis.

3. Neskaitykit komentarų.

4. Neskaitykit komentarų, o vietoj jų geriau paskaitykit kokią knygą. Ir tik tada komentuokit.

Rodyk draugams

Dar kartą apie antrus šansus

Teko pastebėti, kad metams einant į pabaigą, daug kas pradėjo kalbėti apie antrus šansus. Vieni šiaip šnekėdami apie ką nors įterpia, kitiems patinka lyginti, o aš kartais persigalvoju. Komentuodama vieną įrašą šia tema pagalvojau, kad pati gi jų tikriausiai turiu krūvas ir būtų visai įdomų prisiminti, kiek ir ko būtent (iš dalies dar ir paskatinta tai padaryti).

Niekada nežiūrėdavau anime. Visi aplinkui alpdavo (mergaitės dėl gražių istorijų, berniukai dėl jiems gražių animuotų japoniukių), o aš specialiai nežiūrėdavau. Vėliau bandžiau pažiūrėti kartą ar du ir vis numesdavau. Bet kažkada baisiai nebuvo ką veikti, buvau pas tėvus namie, gulėjau ant sofos ir su distanciniu bėgiojau po televizijos kanalus. Beklackindama užkliuvau už tokio japoniukų filmuko. Ir pažiūrėjau grynai iš neturėjimo ką veikti. Ir didžiausiai mano nuostabai, man labai patiko (gaila nebeatsimenu to filmuko pavadinimo). Dabar jei išgirstu, kad pasirodo koks geresnis ir garsesnis, pasižiūriu.

Nežinau kodėl, bet nuo darželio laikų nemėgau bananų. Gal čia kokia pamiršta istorija su jais slypi, nežinau. Bet dabar mėgstu ir valgau kartais.

Niekada nesidomėdavau jokiais sportais. Kūno kultūros pamoka vaikystėje būdavo didžiausia kankynė, paauglystėje sąžiningai ignoruojamas dalykas. Kažkur dešimtoje klasėje susidraugavau su viena klasioke, kuri buvo pamišusi dėl krepšinio, tai mergaitė ir mane sugebėjo sudominti, nuoširdžiai. Net į varžybas vaikščiodavau. Bet mano entuziazmas greitai baigėsi ir šitas dalykas laukia trečio šanso, bet tikriausiai nesulauks, jei kalbant apie krepšinį. Šiuo metu už antrą šansą jau kelis metus atstovauja futbolas (beveik tikrai ne dėl gražių futbolininkų).

Niekada gyvenime nežaisdavau kompiuterinių žaidimų. Bandydavau kokius tipo simpsus ir numesdavau. Praėjo n metų ir teko maloniai nustebti. Čia tikriausiai yra pats labiausiai mane šokiravęs mano suteiktas antras šansas (aš nesakysiu, koks žaidimas).

Negalėjau pakęsti Džono Irvingo. Pirmoji mano perskaityta (ar bandyta perskaityti) jo knyga buvo manęs juodai išpeikta ir dar pasakiau - chamas! Irgi sąžiningai laikiausi savo nutarimo kažkurį laiką, kol netyčia nepapuolė į rankas kažkokia kita knyga. Dabar jis mėgstamiausias mano rašytojas.

Katės - visada laikiau šitą gyvūną tuo padaru, su kuriuo man po vienu stogu net į virtuvę nepakeliui. Kol mama vieną dieną neparsitempė į namus visai tokį mielą pūkuotą didžiulėm geltonom akim. Iš meilės nealpau, bet dabar katiniškus ir maniškus santykius laikau gal ir visai žaviu dalyku.

Lietuvišką alų manau irgi galėčiau priskirti prie šio sąrašo. Kažkada jį gerdavau, po to nusprendžiau, kad jis tikrai yra nieko vertas palyginus pavyzdžiui su čekišku,  bet nuomonę vėl pakeičiau pabandžiusi Vilniaus alų (vien tie maži buteliukai ko verti). Dabar tik šitą ir geriu.

Klubinė muzika - MTV trauma tikriausiai. O gal kada kokiame baisiame su dar baisesniu grotuvu klube buvau. Bet nuomonė, kaip ir su knygomis, pasikeitė greitai, kai papuolė normali tinkama. Kol kas dėl šanso nesigailiu (kol bus gyvas David Guetta).

Žiedų valdovas - man vien į galvą netilpdavo, kaip bet koks sveiko proto filmas gali būti tokio ilgio. Pirmą sykį kai žiūrėjau, gal užmigau penkiasdešimt kartų. Praėjo keli metai ir pasižiūrėjau vėl. Visas dalis, iš karto visas dalis. Net kelias knygas perskaičiau. Atradau savyje kantrybės.

Twitter - šitas mano mylimiausias :) Esu prisiregistravusi šiame tinklapyje labai senai, taip senai, kad pamatyti lietuvį ten buvo  tas pats, kaip dabar tvytinant sutikti nejuokingą rusą. Užmečiau ir nenaudojau, o kažkada ir vėl prisiminiau. Ir nebegaliu sustoti, čia liga.

Visi šitie paminėti ir išvardinti, nors ir nedaug parašiau (yra tikrai daugiau) - patys svarbiausi ir labiausiai galbūt pastebimi. Kartais dar išlenda koks vienas kitas, bet jei dabar niekaip negaliu prisiminti, reiškias ir to pamiršto antro šanso nebuvo verti.

p.s. Dabar bandau suteikti antrą šansą žiemai ir Seimui.

p.s.s. Jei rašyčiau apie tuos dalykus, kuriems antro šanso niekada nesuteikiu ir iš viso nupilčiau visą savo hate listą, sąrašas būtų ilgesnis šimtą kartų neperdedant.

p.s.s.s. Praktiškai antrų šansų nesuteikinėju žmonėms. Nurašau iš karto. Visada pasitvirtina.

Rodyk draugams

Už ką aš nekenčiu žiemos

Šį kartą kaip nekeista įrašo pavadinimo sugalvoti nebuvo taip sunku. Jau ištisą mėnesį mintyse nešiojuos žodį nekenčiu praktiškai to neslėpdama nuo aplinkinių. Nežinau, gal čia bėgantys metai kalti (su amžiumi vis vriednėju), bet aš tikrai tikrai nekenčiu žiemos!!

Kodėl?..

..nes atėjus žiemai suprantu, kad vasarai jau tikrai šakės - atėjus rudeniui prabėgusią vasarą nelabai pajaučiu. Dažniausiai nebūna kada arba tas ruduo pasitaiko toks šiltas, kad pastebiu, jog jau nebe rugpjūtis, tik lapkritį. O kai atkeliauja gruodis, iškrenta pirmas sniegas jau kaip ir nebėra kur dėtis, tenka susivokti.

.. nes žiemą būna šalta, pastoviai šalta - man šalta visur: namie, lauke, darbe, universitete, lovoje, ant lovos. Kad ir kur bebūčiau, pastoviai šalu ir niekas nepadeda. O kai pagalvoji, jau geriau beprotiškas karštis, nei bejausmės galūnės ir raudona nosis.

..nes žiemą nėra saulės - saulė - itin retas reiškinys žiemą. Aš išlepusi šiuo atžvilgiu ir tikriausiai čia yra svarbiausias rodiklis, kodėl keikiuosi keturis mėnesius per metus. Kurortai ir soliariumai nepadeda - norisi kas dieną.

.. nes žiemą paviršius po kojom užknisančiai pasikeičia - sniegas, šlapias sniegas, ledas. Manau čia komentarų nė nereikia.

.. nes žiemą alus neskanus - nors tu ką, negaliu gerti ir viskas. Tai yra visiškas vasaros gėrimas ir kai paragauju kokį sausį, susinervinu vasarą prisiminusi. Arba tiesiog nelenda ir viskas. Arba jei ir lenda retais atvejais, tai tik patalpoje, o juk niekam nepaslaptis, kad alų patartina vartoti vasarą ir kur nors gamtoje. Net instrukcijoje taip parašyta.

..nes žiemą reikia užknisančiai daug rengtis - paltas (ar šilta striukė, kurios gabaritai būna didesni nei aš pati tris kartus), šalikas (dviejų metrų ilgio, nes kitaip šalta), megztinis (ar kokie du. Nekenčiu megztinių, jie vos po tom striukėm ar paltais telpa ir atrodau kaip išsipūtusi skardinė), idiotiški žieminiai batai (kokie nors su avikailiu, pūkučiais, kutūkais , nes paprasčiausiai kitokių šiuo sezonu nebūna, o jei ir būna, tai su jais beabejo šalta) ir dar krūvos visokių žiemiškų pribumbasų (kurie storina), pvz šiltos liemenės.

..nes žiemą anksti temsta - na tikrai nervuoja, kad vos prasidėjusi diena tuojaus ir pasibaigia. Išeini lyg ir vidury dienos iš kurs nors į lauką, ir pamatai, kad jau naktis. Automatiškai apima tingulys ir miegas ir pusė dienos kaip ir dingsta.

.. nes žiemą tikra kančia važiuoti troleibusais - vėluoja, prišąla, sušąla, sugenda prišalę, dėl to amžinai vėluoja. Dar kaip nepaslaptis, kad Vilniuje itin “gerai” keliai valomi, tai vargšiukai kur ir pastringa pakeliui į tikslą. O žmonės nervuojasi ir šąla besinervuodami.

.. nes žiemą virstu meška - tingiu viską ir amžinai noriu miego. Žmonės gyvūnai, taip jau užprogramuota.

.. nes žiemą nesveikai daug moku už butą - bet tikrai nesveikai daug. Kas mėnesį už tuos pinigus savaitę galėčiau gerai pasitūsinti Barselonoje. Moku ir dūsauju.

Kai pagalvoju, galėčiau dar vardinti ir vardinti. Bet perskaičiau, ką čia parašiau, ir nusprendžiau, kad užteks skųstis. Viešai pažadu, kad daugiau nebesakysiu, kad nekenčiu žiemos, nekenčiu šalčio ir varom pamiegot vietoj kur nors nuėję. Arba bent jau susilaikysiu nuo per dažno kartojimo.

P.S. Jau įsivaizduoju, kaip čia ateis vienas toks vaikinas ir pradės man eilinį sykį aiškinti, kad mes, vasaros vaikai, nieko apie žiemą nesuprantam. Nesiginčysiu šį kartą - nesuprantu.

Rodyk draugams

Lietuva amerikietės akimis

Šį rytą pradėjau sedėdama virtuvėje su arbatos puodeliu rankose ir mintimis, kaip reikės per tokį šaltį važiuoti į universitetą. Dvi dienas niekur neėjau ir galėjau sakyti, kad galbūt visai ir nieko ta žiema, kai ji pajuntama tik žvilgtelėjus pro langą. Šiaip ne taip pasiekiau savo įstaigą (beabejo nušalau viską, kas tik gali nušalti) ir patenkinta, kad ateinančias šešias valandas nereikės lyst lauk, prisėdau patikrinti, kas naujo pasimatė mūsų lietuviškose internetinėse platybėse.

Mano dėmesį patraukė straipsnis (greičiau ir tikriau pavadinti interviu), paskelbtas lrytas.lt. Kalbinama mergaitė - jauna teisininkė, emigrantė iš Baltarusijos ir save vadinanti amerikiete kažkokia A. Rubinstein. Galbūt nebūčiau net ir žvilgtelėjusi (ką jau kalbėt apie perskaitymą), jei ne pokalbio tema - Lietuva jaunos amerikietės akimis. Pagrindinis jos teiginys, kuriuo buvo grindžiama visa kita, skamba taip: Viena savaitė Lietuvoje yra pakankamas laikas, kad galėtum susidaryti deramą įspūdį apie šalį. Po mėnesio ji ima patikti vis mažiau. Po dviejų mėnesių supranti, kodėl tiek daug žmonių iš jos bėga. Esama ne vienos priežasties, kodėl tai sakau. Mentalitetas čia atsilikęs ir homogeniškas.

Aš pati visada sakiau ir pritariau tiems, kurie teigė, kad Lietuvoje vis dar atsilikimas jaučiasi, bet visgi ne taip drastiškai. Negalėčiau teigti, kad mes labiau atsilikę nei pavyzdžiui kokia Lenkija ar kitos Vidurio ir Rytų Europos šalys. O ir bėga žmonės tikrai ne dėl to, kad mentaliteto trūksta, o kad bapkių neužtenka (juk lengviau ravėti Airijoje braškes, nei bandyti susirasti darbą tėvynėje, ania?).

Ypač į akis krinta individualumo ir įvairovės trūkumas.

Nelabai supratau kokį čia individualumą ir įvairovę ji turėjo galvoje, o plačiau neargumentavo. Kiek teko sutikti, girdėti ir matyti, Amerika tikrai nėra ta šalis, kuri pasižymi individualumu. Nebent Appl’us ir Gaga galima laikyti ta įvairove, kurios trūksta Lietuvoje (?). Atrodo, kad ji kalbėtų ne apie dabartinį Vilnių, o apie praeities Vilnių vos uždangai atsivėrus.

Lietuvoje trūksta tokio atvirumo, šilumos ir šurmulio.

Drįsčiau atremti šį teiginį tuo, kad Lietuva yra šiaurinė šalis, mūsų toks mentalitetas, tai ką dabar daryti, kad nesinori bučiuotis gatvėje su visais ir visur. Yra tam tikros ribos, kurias galima vadinti šiokiais tokiais papročiais, kurios būdingos vienoms ar kitoms tautoms. Mūsų būtent toks - šioks toks (ganėtinai sveikas) uždarumas ir susilaikymas nuo bereikalingų emocijų. Ir nereikia to nurašyti kaip minusą šalies nenaudai.

Teko sutikti žmonių, kurie atvirai reiškė panieką tiems, kieno kita odos spalva, taip pat gėjams ir panašiai.

Aišku, kažkada ir pati čia rašiau, kad mes sergame įvairiomis fobijų rūšimis, bet nereikia skanduoti, kad tai būdinga tik mums. Kalbinama mergina šnekėjo ne tik apie Lietuvą ir konkrečiai Vilnių, bet ir apie Rygą bei Taliną. O bent jau Ryga tikrai nepasižymi supertolerantiškumu, užtenka prisiminti jų istoriją apie gėjų paradus. Visa Europa šiuo metu serga savotiška ksenofobijos banga - mes nemėgstam lenkų, lenkai nemėgsta rusų, prancūzai romų ir taip toliau. Bet mergaitė pamiršta tai paminėti ir netgi nusistebi, kaip tai gali pas mus vykti, juk dievaži, XXI amžius.

Žodžiu, kaip visada nieko naujo. Ta pati tema ir tos pačios kalbos, girdėtos jau šimtus kartų. Gal pagaliau kai kuriems turėtų daeiti, kad visas pasaulis yra ne Amerika?

Rodyk draugams