BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Už ką aš nekenčiu kalbininkų

Aš negaliu pakęsti kalbininkų ir šiaip įvairių filologų, save tokiais laikančių. Tikriausiai tai yra labiausiai stebinanti mokslininkų padermė. Dar mokyklos laikais mane dažnai šokiruodavo lietuvių  kalbos mokytoja - pasisakymais ir požiūriu į daugumą dalykų (ypač į savo mokinius). Baigusi mokyklą nuoširdžiai tikėjausi, kad daugiau gyvenime man neteks su tais išprotėjusiais lietuvininkais susidurti, bet deja. Dažnai užkliūnu už jų internete (net ir čia jie sugeba knisti protą ir savo rankomis smaguti rašytojus, žurnalistus ar šiaip blogerius), o dabar teko susidurti ir universitete.

Aš suprantu, kad taisyklinga kalba skamba maloniau ir galbūt steriliau, pačios Konstitucijos I skirsnis 14 straipsnis mums sako, kad mūsų valstybinė kalba yra lietuvių kalba ir jokia kita.  Bet aš nesijaučiu blogesniu žmogumi ar žmogumi, pažeidžiančiu Konstituciją, jei vietoj nealkoholinis alus aš pasakau bealkoholinis alus. Man patinka tokie žodžiai (arba vertalai, kaip besispjaudydama pasakytų viena mano žinoma kalbininkė) kaip žostkai, točnai, naniet ir tt.

Taip pat nesuprantu to viso ažotažo dėl angliškų žodžių, įterpiamų į mūsų kasdieninę kalbą, tų vadinamųjų sliangų. Mes skaitome angliškai knygas, laikraščius, žurnalus, straipsnius internete, žiūrime filmus anglų kalba, klausomės angliškų dainų ir tai yra normalu, kad pradedame kopijuoti tai, ką dažnai girdime ir matome. Visais laikais jauni žmonės buvo linkę pagražinti savo kalbą, tam ji ir vadinama šnekamąja kalba ir reikia ją skirti nuo literatūrinės kalbos, kuri turi skambėti žiniasklaidoje ir oficialiose įstaigose. O kalbininkai kiša visiems į galvą (oi, kai galima kišti kažką į galvą.. ane?), kad tik literatūrinė ir daugiau jokia kita šnekėti šiukštu nevalia ir negražu.

Šneku ir šnekėsiu kaip noriu. Kaip ir visi kiti sveiki žmonės, kurie suvokia, kad ne kalbos puoselėjime patriotiškumas pasireiškia. RIP, kalbininkai, jūs oficialiai išėję iš mados.

Rodyk draugams

Apie Login2011

Manau daug kas iš jūsų girdėjote (ir daug kas apsilankėte) kovo 17 - 18 dienomis praūžusioje konferencijoje Vilniuje Login2011. Aš irgi ten buvau, pranešimų klausiau ir kavą už dyką gėriau. Kiekvienais metais vis norėdavau apsilankyti, bet atsirasdavo svarbesnių reikalų, ir štai pagaliau šiais metais prisiruošiau. Nežinau kaip pavykdavo praeitų metų konferencijos, todėl lyginti su šių metų kaip ir negaliu. Galiu tik papasakoti, kas man patiko, o kas ne.

Taigi man patiko:

- parinkta konferencijai vieta. Šiaip neįsivaizduoju, kaip tokio masto konferencijos galėtų vykti kur nors kitur, nei Vilniaus Litexpo parodų rūmuose. Čia yra daug erdvės, puikiai sutvarkytos salės įvairiems pranešimams, patogus parkingas ir dar kartą - labaaai daug vietos.

- buvo atsižvelgta į tai, kad kadangi tai konferencija apie internetinę virtuvę, jos naujovę ir aplamai gyvavimą, buvo apsirūpinta vietomis tiems, kurie be savo kompiuterių negali gyventi - patogūs pufikai, numesti prie elektros lizdų. Ant tų pufikų chebra pastoviai sedėjo ir niekam nemaišydami galėjo rašyti iš vietos savo blogus ar dar balažin ką daryti su savo kompiuteriais.

- visos konferencijos ir pranešimai vyko maždaug toje pačioje vietoje. Nereikėjo kursuoti kilometrus nuo vienos salės prie kitos. Visos buvo gražiai išdėstytos.

- Zebros daroma akcija atrakcija zebra3D. Nuspalvino dalyvių įamžinimą nuotraukose savaip - smagu buvo užsidėti 3D akinius ir nuėjus į antrą aukštą pamatyti antrą save nuotraukoje per visą sieną.

- Cofee_Inn savo dalinama kava ir twitter pranešimais pažadindavo rytais. Ir kava buvo skani ir labai vietoje :}

- smagu, kad Login organizatoriai pasirūpino savo dalyviais iš anksto, nereikėjo niekur nieko ieškoti, viskas buvo sudėta į Login2011 maišelius, kuriuose buvo galima rasti visko, pradėdant mineralinio vandens buteliuku ir baigiant rašikliais su Login atributika.

Kas man nepatiko:

- pranešimai buvo išdėstyti kvailai. Kartais pasitaikydavo, kad vienu metu visose trijose salėse vyko visi įdomūs pranešimai, o po to kitą valandą asmeniškai man (kiek mačiau šiaip slankiojančių be darbo, tai susidarė įspūdis, kad ne tik man) nei vieno įdomaus. Tada gaudavosi riebus valandos tarpas, kuris šiaip neprailgdavo, nes turėjau puikią kompaniją, bet jei būčiau atėjusi viena, būtų tekę panuobodžiauti.

- organizatoriai pasirūpino tik konferencijų programa, bet visai pamiršo paminėti ir kur nors užrašyti tokius dalykus, kaip pavyzdžiui kur dalyviai galėtų per pietų pertraukas pavalgyti. Arba mes buvome žiopli arba žabali, bet valgyklą radome tik antrai dienai įpusėjus ir tai netyčia. Aišku po to pamatėme, kad prie jos durų buvo ženklas “kavinė”, bet pro jį buvome praėję šimtus kartų ir pastebėjome tik tada..

-salių padalinimas. Omnitel salėje, kuri buvo pagrindinė ir didžiausia, vyko tik tam tikros rūšies pranešimai (garsūs dėdės pranešėjai), nors ne visi jie buvo įdomūs ir pritraukdavo daug klausytojų, o pavyzdžiui mažesnėse salėse, kur šnekėdavo ne tokie garsūs pranešėjai, bet žymiai įdomiau, susiburdavo krūvos žmonių ir prie durų susidarydavo eilės ir niekas netilpdavo.

Man asmeniškai patiko tik keli pranešimai. Aralo Balkano pasakojimas (kitaip ir nepavadinsi) su trenksmu pradėjo pirmąją renginio dieną. Visi atkuto ir sujudo jo dėka. Deja neilgam. Po to sekė įdomus Peter Sunde pranešimas (šiaip nebūtų toks įdomus, jei ne pranešėjo asmuo, tiesa?) ir pirmojoje dienoje kaip ir viskas. Stengėmės nueiti į visus, kiek įmanoma, kad nesusidarytų tarpų, bet tai buvo įmanoma padaryti tik pirmąją dieną.

Antroji diena nuvylė. Buvau tik keliuose pranešimuose pilnai nuo pradžios ligi galo, jų buvo du tiesą pasakius - Marco Sands pasakojimas apie muziejus ir jų internetines pastangas pritraukti kuo daugiau lankytojų ir Vee bei Mamanios improvizuotas šou apie Mashup’us, kuris tikrai atpalaidavo ir jų besiklausantys šokinėjo ant kėdės tikrąja to žodžio prasme. Visą dieną praleidome  šnekučiuodamiesi ir  vaikštinėdami po konferencją, trumpam užsukdami į vieną kitą salę, bet ilgai neužsibūdavome - neužkabino niekas paprasčiausiai.

Šiaip tikrai nesigailiu, kad pasiįvairinau dienotvarkę per tas dvi dienas, išbraukusi beveik viską, kas joje yra kas dieną ir leidau sau dvi dienas pilnai atsipalaiduoti. Kad ir kas buvo blogai, buvo ir dalykų padarytų gerai, todėl su malonumu lauksiu kitų Login metų!

p.s. Čia tik pastebėjimai, kurie išliko galvoje po kelių dienų. Viską, ką jaučiau, užuodžiau ir galvojau gyvai galima buvo perskaityti mano twitter. Kaip ir daugelio kitų dalyvių :}

Rodyk draugams