BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rusofobija, homofobija ir kitos lietuvių -obijos

Fobija (iš graikų k. φόβος ‘baimė’) – stipri, nepaliaujama ir nepagrįsta daiktų, veiksmų, žmonių ar situacijų baimė. Pagrindinis šio liguisto nerimo simptomas yra perdėtos pastangos išvengti bijomo dalyko.

Štai kaip fobiją kaip reiškinį apibūdina brangioji Vikipedija. Fobijų yra pačių įvairiausių, jų sąrašas prieinamas kiekvienam ir jame jos suskirstytos pagal abecėlę. Peržvelgdama tas baimių rūšis, akimis užkliuvau ties raide ‘r’ priskirtos fobijos - rusofobija. “Bingo!”, pagalvojau ir taip mintyse gimė nauja tema.

Lietuva save vadina drąsia šalimi, kaip nekeista. Mes ir dideliais ir galingais buvom, ir turkams subines atspardėm, ir lenkams jų vietą parodėm (na, beveik), ir rusų priespaudą atlaikėm, ir Sibiro šalčius išgyvenom ir net Europos krepšinio čempionatą laimėjom. “Na tikri šaunuoliai”, pasakytų koks praeivis gatvėje. Ir jis būtų velniškai velniškai neteisus.

Lietuva bijo. Ir ne tik Kubiliaus (šitą prirašyčiau prie fobijų sąrašo ties raide ‘k’ paprasčiausiu pavadinimu - kubiliafobija) ir didelių mokesčių už šildymą. Ji bijo paprasčiausio dalyko - žmonių. Niekam nepaslaptis, kad mes esame vieni netolerantiškiausių  Europoje. Ir tai ne šiaip sau sveikas patriotizmas, o labai sparčiai besivystanti problema, kurią leidau sau pavadinti “-obija.”

Pirmoji, ir pati ryškiausia -obija, būtų jau mano minėta rusofobija. Rusų tautybės žmonės vis dar laikomi svetimšaliais, okupantais ruskiais-suskiais, sugadinusiais ‘tyrą’ ir garbingą (tarkim be kabučių) lietuvių tautos istoriją. Vargšai žmogeliai per šimtą metų taip ir nepriprato prie minties, kad kas ketvirtas žmogus Lietuvoje yra rusų tautybės, rusų kalba mokyklose mokoma tiek pat laiko, kiek čia rusai ir gyvena ir kad kožnas bendrakeleivis viešajame transporte atsakys tau rusiškai. Ir tie vargšai žmogeliai linguos galvą ir sakys “ne ne, mes į rusus nepanašūs, nieko bendra su jais neturime, ką jūs b**t nusišnekat?”.

Bijo lietuviai ir homoseksualistų (šioji baimė taip pat turi oficialų pavadinimą - homofobija). Vadina juos piderastais, išsigimėliais, ligoniais ir iš viso nesuvokia “kaip tos išperos gali mūsų gimtojo Vilniaus žeme vaikščioti”. Vakarų Europa jau seniai pamiršo heteroseksualų ir homoseksualų skirstymą, o Lietuvoje net iš Seimo narių, kurie iš idėjos (utopinės Lietuvos Seimo atžvilgiu) turi būti išsilavinę ir išprusę, sulaukiama dar daugiau neapykantos homoseksualams nei iš kaimiečio su mėšlinomis šakėmis rankose - turbūt tauta ilgai nepamirš Gražulio perkreipto snukio ir keiksmų gėjų parado Vilniuje metu. Ar tų paradų reikia, čia jau būtų (gal ir bus) kita tema.

Stebimasi ir privengiama žydų (judeofobija). Pasak žurnalo IQ publikuotų duomenų, net 43 procentai lietuvių nenorėtų gyventi šalią žydų. O ne esmė, kad tikriausiai bent jau dabartinėje kartoje būtu tikrai sunku atrasti lietuvį, kuris pažįsta bent vieną žydą ar net iš viso buvo tokį sutikęs. Taip, šiaip sau mes jų nemėgstam, bet jei kas nors mums primena visam pasauliui gerai žinomą (patiems lietuviams tipo negirdėtą) faktą, kad lietuvių kariai Antrojo Pasaulinio karo metais naikino žydus su beveik tokiu pačiu užsidegimu kaip naciai - ne, ką jūs, mylim mes juos, mylim !!!

Sąraše neradau fobijos, kurį abibūdintų beimę lenkų tautybės žmonėms, todėl prikūriau pati - lenkofobija. Šioji ryški kaip niekada, net rusai labiau mylimi. Lenkų nemėgsta visi, pradėdant darželinuku ir baigiant senuku. “Kodėl mes nemėgstam lenkų?- paklausiau draugo, - Nes jie myža ant mūsų Arkikatedros, yra bjaurūs, niekaip negali pamiršti to fakto, kad Vilnius nėra Lenkijos provincija ir iš viso tu girdėjei, kaip jie šneka? Nei rusiškai, nei lenkiškai, nei lietuviškai, žodžiu, nerimta tauta!”. Ką čia ir bepridursi..

Ką aš čia išvardinau, mano manymu yra svarbiausi dalykai, kuriuose tas mūsų lietuviškas netolerantiškumas ir pasireiškia. Aišku dar galima būtų smulkintis, paminėti baimę juodaodžiams ir na tiesiog visiems KAS NEATRODO IR NESIELGIA kaip lietuviai, bet pabijojau per daug išsiplėsti.

Taip, praktiškai visi kalba apie netoleranciją, bet niekas nepasiūlo būdų, kaip nuo jos išsigydyti. Vieni tikisi, kad ji išnyks savaime, kiti vis dar svajoja, kad ateis tokia diena, kai visi nemūsiškiataučiai tą pačią dieną susikraus lagaminus ir išvykę pamirš kelią atgal, kiti apsimeta, kad nieko nevyksta. O aš siūlau pagaliau atleisti tą pavadį, kuriuo vis dar taip stipriai prilaikomas tas kvailas ir neargumentuotas patriotiškumas ir pabandyti suvokti, kad visi mes žmonės ir niekuo vienas nuo kito nesiskiriam, tik vieni gali išgerti daugiau degtinės litrų, o kiti ne.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) to “Rusofobija, homofobija ir kitos lietuvių -obijos”

  1. Gruodis 1st, 2010 | 10:44

    [...] kažkada ir pati čia rašiau, kad mes sergame įvairiomis fobijų rūšimis, bet nereikia skanduoti, kad tai būdinga tik mums. Kalbinama mergina šnekėjo ne tik apie [...]

  2.   KATCAPUI PIDERUI
    Lapkritis 19th, 2012 | 21:39

    KA CI KLIEDI OLUXAS, PASAKYK KOKIAS TURI KATCAPAI FOBIJAS ZYDOFOBIJA AMERIKOFOBIJA NATOFOBIJA ZCVFOBIJA ZAPADFOBIJA IR TAPATI HOMOFOBIJA BAISESNE NEGU PAS MUS

Rašyk komentarą